Sziasztok!
Kicsit Shakespeare-ire vettem a figurát, tudom. Remélem még sikerült helyesen is leírni....lol. A bejegyzés apropóját az szolgáltatja egyébként, hogy valamelyik este a lakótársaimmal beszélgettünk a húsevési szokásokról. Ő, az egyszerűség kedvéért nevezzük Emődnek, nem eszik húst évek óta. Amikor rákérdeztem, hogy miért, azt mondta, nem szereti, nem kívánja. Majd később elismerte, hogy amikor ismerőseivel elmegy étterembe, és ők húst esznek, csorog a nyála. Namármost, ha valaki nem meggyőződésből, állatvédelemből, vagy vallási okokból lesz vegetáriánus, akkor, kérdem én, mi gátolja meg abban, hogy ha mégis megkívánja, akkor meg is egye? Értitek mire gondolok? Én nagyon jól tudom, hogy bármennyire is szeretnénk lefogyni, egészségesen élni, sokszor megkívánunk valamit, ami nem olyan egészséges, cukrot tartalmaz, zsíros, vagy szimplán egészségtelen. A nők többsége ilyenkor gyötrődik, azért sem enged a vágyainak, a csábításnak, de kérdem én, vajon jól teszi? Nem sokkal rosszabb, ha valamit nagyon kívánunk, szenvedünk, másra sem tudunk gondolni? Nem lenne sokkal egyszerűbb engedni a kísértésnek, bekapni azt a darabka csokit, megenni azt a pici húst, meginni azt a kávét? Én azt gondolom, hogy igen, sokkal egyszerűbb!
Az én hitvallásom nagyon egyszerű, azt együnk, amit szeretünk, ami jólesik, és ne azt, ami éppen le van írva a diétában, vagy ami roppantul egészséges, és akkor az kell is. Én például ki nem állhatom a padlizsánt, és bár tudom, hogy mennyire egészséges, akkor sem bírom megenni! Ugyanígy vagyok a garnélarákkal is, meg még egy csomó mindennel. Szóval, én azt mondom, egyétek, amit szerettek, de tudjátok a különbséget a jó és a rossz között! Belefér néha egy kis csoki, hús, vagy kv. Elvégre a lelkünk egészségére is gondolnunk kell!!!
xx
R.
Monday, 30 May 2011
Thursday, 19 May 2011
Lunchbox helyett
Sziasztok!
Eredetileg a kis dobozos ebédekről akartam írni ma nektek, de olyan finomat főztem, hogy úgy gondoltam, megosztom veletek!
Először is egy überdiétás egybefasírtot csináltam, darált pulykahúsból, tettem bele durvára őrölt zabot, fokhagyma és vöröshagymakrémet, só, bors, petrezselyem, két tojás, karikára vágott újhagyma, és rezselt répa. Ezt mind összekevertem, állni hagytam picit, majd teflontepsiben megsütöttem úgy, hogy olajspriccelőből fújtam pici olajat a tetejére! Na mi ez, ha nem szuperdiétás! Mellé barnarizst ettem, meg vajon párolt spárgát. Nagyon rákattantam a spárgára most, imádom az ízét! Magas a víztartalma, kiválóan alkalmas méregtelenítésre, és rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.
A hosszadalmas főzés másik összetevője a mangós salsa elkészítése volt. Egy fél mangót, egy paradicsomot és egy fél lilahagymát nagyon apróra kockáztam, majd két pici chillipaprikát is hozzátettem apróra vágva, sót és egy kis petrezselymet. Na itt volt a hiba, ugyanis a chilli olyan erős volt, hogy szó szerint tüzet okádtam tőle! Kata mentette meg a szitut, előkapott egy doboz tejfölt, és az egészet belezúdítottam a salsával együtt a turmixgépbe! Ennyit az apróra vágásról...Így nagyon finom lett, csípett, de az erősségét elvette e tejföl.
Szóval ez volt az ebéd-vacsorám! Ma már csak gyümölcsöt fogok nasizni, konkrétan epret és cseresznyét, (amivel egyébként már sikerült összemaszatolnom a billentyűzetet...) és átbogarászom a receptgyűjteményemet, hogy legközelebb fincsi, egészséges és gyorsan elkészíthető csomagolt ebédtippeket adhassak nektek!
Próbáljátok ki, és várom a beszámolót, egyéni tippeket!
Jóétvágyat!
xx
S
Eredetileg a kis dobozos ebédekről akartam írni ma nektek, de olyan finomat főztem, hogy úgy gondoltam, megosztom veletek!
Először is egy überdiétás egybefasírtot csináltam, darált pulykahúsból, tettem bele durvára őrölt zabot, fokhagyma és vöröshagymakrémet, só, bors, petrezselyem, két tojás, karikára vágott újhagyma, és rezselt répa. Ezt mind összekevertem, állni hagytam picit, majd teflontepsiben megsütöttem úgy, hogy olajspriccelőből fújtam pici olajat a tetejére! Na mi ez, ha nem szuperdiétás! Mellé barnarizst ettem, meg vajon párolt spárgát. Nagyon rákattantam a spárgára most, imádom az ízét! Magas a víztartalma, kiválóan alkalmas méregtelenítésre, és rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.
A hosszadalmas főzés másik összetevője a mangós salsa elkészítése volt. Egy fél mangót, egy paradicsomot és egy fél lilahagymát nagyon apróra kockáztam, majd két pici chillipaprikát is hozzátettem apróra vágva, sót és egy kis petrezselymet. Na itt volt a hiba, ugyanis a chilli olyan erős volt, hogy szó szerint tüzet okádtam tőle! Kata mentette meg a szitut, előkapott egy doboz tejfölt, és az egészet belezúdítottam a salsával együtt a turmixgépbe! Ennyit az apróra vágásról...Így nagyon finom lett, csípett, de az erősségét elvette e tejföl.
Szóval ez volt az ebéd-vacsorám! Ma már csak gyümölcsöt fogok nasizni, konkrétan epret és cseresznyét, (amivel egyébként már sikerült összemaszatolnom a billentyűzetet...) és átbogarászom a receptgyűjteményemet, hogy legközelebb fincsi, egészséges és gyorsan elkészíthető csomagolt ebédtippeket adhassak nektek!
Próbáljátok ki, és várom a beszámolót, egyéni tippeket!
Jóétvágyat!
xx
S
Wednesday, 18 May 2011
Tavaszi fáradtság
Sziasztok!
Biztos mindenkivel előfordult már, hogy megjött a tavasz, a jó idő, de egyszerűen nincs kedved semmihez, letargikus vagy, fáradt, álmos. Bár orvosilag nincs alátámasztva vagydiagnosztizálva, de ez sajnos mégis egy létező probléma, amit egyszerűen tavaszi fáradtságnak hívnak. Senki nem tudja, mi lehet az oka, talán a szervezetünk így reagál az időjárásváltozásra, vagy egyszerűen csak megszokta a hideg, borús téli napokat, és kell egy kis idő, amíg átáll, nem lehet tudni. De azt tudjuk, hogy védekezhetsz ellene!
Pár egyszerű lépéssel megelőzheted vagy enyhítheted ezeket a kellemetlen tüneteket!
Az első, és legfontosabb az ébredés. Az agyad órákig tompa, mintha vattába lenne csomagolva, biztos ismerős. Egyből nyűlsz a kávéfőző után, és csak két csésze espresso után érzed magad embernek. Én is ilyen vagyok. Halljuk mindenfelől a kávé elhagyásának fontosságát, de tényleg szükség van erre? Én úgy érzem, nem feltétlenül. Igyunk meg reggel egy kávét, segít felélénkíteni a vérkeringést, egy csésze nem fog megártani, de a nap hátralévő részében tartózkodjunk tőle, és keressünk más módokat az élénkítésre. Például gyömbérteát, vagy mentateát. Nagyon fontos a folyadékbevitel, a dehidratáltság fáradtsághoz vezet! KEzdjük a napot egy pohár hideg vízzel, és csak utána igyunk kávét! Aki dohányzik, ne kapkodjon egyből a cigisdoboz után, várjon legalább egy fél órát az első pöfékelésig! Éjszaka legyen egy ablak résnyire nyitva, ha alvás közben enyhe oxigénhiány lép fel, sokkal nehezebben ébredünk majd fel!
Right, jöhet a zuhany! Nem kell hidegvizes zuhannyal kínozni magunkat korán reggel, bár ne egy kád forró vízzel kezdjük a napot, attól csak elpilledünk! Érdemes egy enyhe bőrradírt használni hetente néhány alkalommal, kellemesen felfrissít!
A reggeli nagyon fontos! A csapból is ez folyik. Ha sosem reggelizel, akkor egy pohár narancslé azért csússzon le, lehetőséd szerint frissen facsart, vagz egy frissítő gyümolcsturmix ananászból, erdei gyümölcsökből, vagy akár dinnyéből, őszibarackból. Most van a szezonjuk, úgyhogy hajrá! Aki reggelizik, az se egye magát degeszre, mert fellép a "kajakóma", pár szem zabkeksz, sonka, sajt, paradicsom, 1 főtt tojás, vagy zabkása mézzel, egy pohár joghurt, túrórudi, körözött, lehet válogatni.
Napközben is érdemes elkortyolgatni egy gyümölcsturmixot, vagy pár szem gyümölcsöt, a vitaminok és antioxidánsok felfrissítenek! Reggel kockázzatok fel almát, epret, ananászt, mangót vagy bármi mást, és vigyétek el egy kis dobozban. Igazán hangulatos, nem maszatol, folyik és remek érzés, hogy korán reggel már tettünk valamit az egészségünkért, miközben elkészítettük! Munka közben egyébként se együnk nehéz ételeket, egy finom szendvics, vagy saláta, leves tökéletesen megteszi. Ne feledkezzünk meg a vízről, napi 2-3 liter feltétlenül szükséges!
Beköszöntött a jó idő, mozogjunk friss levegőn annyit, amennyit lehet. Már az is sokat segít, ha reggel sétálunk munkába, aki busszal jár, szálljon le egy megállóval hamarabb, egy hét után jobban fogjuk magunkat érezni, tutira! Hétvégén menjünk el kirándulni, vagy csak feküdjünk ki a napra egy órácskára, feltöltődni vitaminnal!
Nos, ezek az én tippjeim nektek, de nagy örömmel hallanám a tieteket, hogyan küzdjük le ezt a kellemetlenséget így tavassz elején!
Remélem segítettem!
Rita
Biztos mindenkivel előfordult már, hogy megjött a tavasz, a jó idő, de egyszerűen nincs kedved semmihez, letargikus vagy, fáradt, álmos. Bár orvosilag nincs alátámasztva vagydiagnosztizálva, de ez sajnos mégis egy létező probléma, amit egyszerűen tavaszi fáradtságnak hívnak. Senki nem tudja, mi lehet az oka, talán a szervezetünk így reagál az időjárásváltozásra, vagy egyszerűen csak megszokta a hideg, borús téli napokat, és kell egy kis idő, amíg átáll, nem lehet tudni. De azt tudjuk, hogy védekezhetsz ellene!
Pár egyszerű lépéssel megelőzheted vagy enyhítheted ezeket a kellemetlen tüneteket!
Az első, és legfontosabb az ébredés. Az agyad órákig tompa, mintha vattába lenne csomagolva, biztos ismerős. Egyből nyűlsz a kávéfőző után, és csak két csésze espresso után érzed magad embernek. Én is ilyen vagyok. Halljuk mindenfelől a kávé elhagyásának fontosságát, de tényleg szükség van erre? Én úgy érzem, nem feltétlenül. Igyunk meg reggel egy kávét, segít felélénkíteni a vérkeringést, egy csésze nem fog megártani, de a nap hátralévő részében tartózkodjunk tőle, és keressünk más módokat az élénkítésre. Például gyömbérteát, vagy mentateát. Nagyon fontos a folyadékbevitel, a dehidratáltság fáradtsághoz vezet! KEzdjük a napot egy pohár hideg vízzel, és csak utána igyunk kávét! Aki dohányzik, ne kapkodjon egyből a cigisdoboz után, várjon legalább egy fél órát az első pöfékelésig! Éjszaka legyen egy ablak résnyire nyitva, ha alvás közben enyhe oxigénhiány lép fel, sokkal nehezebben ébredünk majd fel!
Right, jöhet a zuhany! Nem kell hidegvizes zuhannyal kínozni magunkat korán reggel, bár ne egy kád forró vízzel kezdjük a napot, attól csak elpilledünk! Érdemes egy enyhe bőrradírt használni hetente néhány alkalommal, kellemesen felfrissít!
A reggeli nagyon fontos! A csapból is ez folyik. Ha sosem reggelizel, akkor egy pohár narancslé azért csússzon le, lehetőséd szerint frissen facsart, vagz egy frissítő gyümolcsturmix ananászból, erdei gyümölcsökből, vagy akár dinnyéből, őszibarackból. Most van a szezonjuk, úgyhogy hajrá! Aki reggelizik, az se egye magát degeszre, mert fellép a "kajakóma", pár szem zabkeksz, sonka, sajt, paradicsom, 1 főtt tojás, vagy zabkása mézzel, egy pohár joghurt, túrórudi, körözött, lehet válogatni.
Napközben is érdemes elkortyolgatni egy gyümölcsturmixot, vagy pár szem gyümölcsöt, a vitaminok és antioxidánsok felfrissítenek! Reggel kockázzatok fel almát, epret, ananászt, mangót vagy bármi mást, és vigyétek el egy kis dobozban. Igazán hangulatos, nem maszatol, folyik és remek érzés, hogy korán reggel már tettünk valamit az egészségünkért, miközben elkészítettük! Munka közben egyébként se együnk nehéz ételeket, egy finom szendvics, vagy saláta, leves tökéletesen megteszi. Ne feledkezzünk meg a vízről, napi 2-3 liter feltétlenül szükséges!
Beköszöntött a jó idő, mozogjunk friss levegőn annyit, amennyit lehet. Már az is sokat segít, ha reggel sétálunk munkába, aki busszal jár, szálljon le egy megállóval hamarabb, egy hét után jobban fogjuk magunkat érezni, tutira! Hétvégén menjünk el kirándulni, vagy csak feküdjünk ki a napra egy órácskára, feltöltődni vitaminnal!
Nos, ezek az én tippjeim nektek, de nagy örömmel hallanám a tieteket, hogyan küzdjük le ezt a kellemetlenséget így tavassz elején!
Remélem segítettem!
Rita
Wednesday, 11 May 2011
I'm back!
Hello mindenki! Visszatértem! És remélem ti is fogtok!
Új fejezetet nyitok az életemben, és itt is! Mostantól közkívánatra leírom, hogy mit is eszek minden nap!
KEzdem a reggelivel. Én nem tudok létezni kávé nélkül, de igyekszem tényleg napi egyre limitálni, ez még jót tesz a vérnyomásomnak, de nem pörget fel. Mellé az egyik kedvenc reggelim volt, zabkása (porridge) mézzel. Még gyorsan összedobtam egy levest, spenótból, spárgából, hagymából és répából. Persze turmixolva, úgy szeretem.
Ehhez vittem egy pár szelet rozskekszet, egy doboz paradicsomot, és egy darab sajtot. A nasim egy doboz áfonya volt. Na jó, kettő, ha beleszámoljuk a kollégám dobozát is, aminek nagy részét én ettem meg....:-)
Egyebként eléggé rá vagyok kattanva az áfonyára, és most szezonja is van ráadásul!
Teli van antioxidánssal, C vitaminnal, és negatív kalóriával!!! Yeah! A bogyós gyümölcsök egyébként is segítik a súlycsökkentést, (de diplomatikusan fogalmaztam...) és minél kisebb, minél több héja van, annál jobban. Ezek az enzimek ugyanis a héj alatti flavonrétegben tanyáznak!
Na, ugyan még nincs vacsoraidő, de én már tudom, mit fogok enni, duck spring rollt tervezek, és egy nagy pohár gyümölcsturmixot! Mangó, eper, áfonya.....mondtam, h rá vagyok kattanva!
Akinek a sok gyümölcs, zöldség enyhe haspuffadást okoz, annak melegen ajánlom az édeskömény teát, én nagyon szeretem!
Ennyi mára, várlak titeket holnap is!
CSácsá!
Thursday, 7 April 2011
Ötórai tea!
Sziasztok!
Ma reggel egy kicsit beszelgessünk a teákról. Egy tea mellett...
A méregtelenítés alatt nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. Én mindenképpen a szénsavmentes ásványvízre szavazok, minden mennyiségben. Érdemes időnként váltogatni a fajtákat, mert különböző ásványianyag tartalommal rendelkeznek, és elég hamar hozzászokik a szervezet egyfajta dózishoz, ami egyes anyagokból túladagoláshoz vezethet, másokból viszont lehet, nem jut be a megfelelő mennyiség.
Másik sarkalatos dolog a különböző gyümölcslevek. Természetesen tartózkodni kell a cukros fajtáktól, na de hogy lehetünk biztosak benne, hogy a cukormentes, 100%-os fajták valóban nem tartalmaznak cukrot? Igazából sehogysem. Sajnos hallottam már olyanról is, hogy a drága, egészséges, préseléssel készült levekhez is hozzáadják a cukorszirupot, így én már csak annak a gyümölcslének hiszek, amit én magam facsarok otthon, a konyhában.
Az italok harmadik nagy csoportja, amit ilyenkor különösen ajanlok, az a teák. Rengeteg fajta tea van, de ilyenkor lehetőleg a koffeinmentes változatokat részesítsük előnyben.
Zöldtea: ezerféle jó hatását hallottuk már, főleg az antioxidáns tartalma miatt került az érdeklődés középpontjába pár éve. Azt kevesebben tudják róla, hogy rendszeres fogyasztása segít a narancsbőr eltüntetésében is, féleg vértisztító és enyhe vízhajtó tulajdonsága miatt. Van koffeintartalma, ha nagyon betartjuk a méregtelenítés szabályait, akkor tartózkodjunk tőle a kúra ideje alatt.
Fehértea: kínaiak kedvelt itala, ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint a zöldtea, de kevesebb benne a koffein, és frissítőbb hatása van. Hozzá kell tennem, hogy a teákban található koffein lassabb felszívódású, mint a kávéban meglévő, így hosszabb ideig biztosít frissességet, és nem terheli meg annyira a szervezetet. A koffein mint olyan viszont mindenképpen vizet von el a szervezetből, tehát célszerű akár a tea mellé is egy pohár vizet is elfogyasztani.
Édeskömény: személyes kedvencem, nagyon érdekes íze van, de nagyon jó a haspuffadás, székrekedés, teltségérzet enyhítésére. Segíti az emésztést.
Borsmenta: kedvelt teája nemcsak frissít, de nagyon hatésos a gyomorgörcsök, gyomorfájdalmak enyhítésében. Méregtelenítés alatt a sok nyers gyümölcsöt nem mindig fogadja hálásan a gyomrunk, ha egy picit begörcsöl, mielőtt gyógyszerhez nyúlnánk, kortyolgassunk el egy csésze mentateát, és segíteni fog.
Kamilla: azt mindenki tudja, hogy gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatással rendelkezik, de azt lehet kevesebben, hogy mindemellett enyhe hashajtó, és erős vértisztító hatása is van. SEgít kíméletesen átpucolni a szervezetet.
Csalán:vízhajtó tea, nagyban segít megtisztítani a veséket, fertőtlenít, és frissességet biztosít. Erős méregtelenítő hatásai miatt segít a bőr tisztításában, különösképpen az arcbőr javul látványosan.
Körömvirág: ennek a növénynek a krémjét sokan ismerik, azt viszont kevesen tudják, hogy belsőleg is alkalmazható a virág forrázata. Szintén az emésztésben segít, enyhe hashajtó hatásai miatt.
Igazából mindenféle tea csak jó hatással van ránk, egyrészt segíti a folyadékbevitelt, másrészt frissítenek. Ajánlom jó szívvel a teakeverékeket, Angliában Detox néven futnak, otthon emésztést elősegítő, illetve méregtelenítő néven. Én megmondom őszintén, az otthoni termékeket keserűnek találtam, de itt Londonban többféle tea van, ami annyira elnyerte a tetszésemet, hogy mindennapjaimban is szívesen fogyasztom őket. Legújabb kedvenc a Twinings Morning Detox teája, ami gyömbért tartalmaz, és így reggel egy frissítő löketet ad.
Nos, a mai napról csak remélni tudom, hogy ugyanolyan jó idő lesz, mint tegnap. Aki teheti, menjen ki a szabadba, nekem csak az iroda ajtóban való ácsorgás marad....
Pá
Ma reggel egy kicsit beszelgessünk a teákról. Egy tea mellett...
A méregtelenítés alatt nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. Én mindenképpen a szénsavmentes ásványvízre szavazok, minden mennyiségben. Érdemes időnként váltogatni a fajtákat, mert különböző ásványianyag tartalommal rendelkeznek, és elég hamar hozzászokik a szervezet egyfajta dózishoz, ami egyes anyagokból túladagoláshoz vezethet, másokból viszont lehet, nem jut be a megfelelő mennyiség.
Másik sarkalatos dolog a különböző gyümölcslevek. Természetesen tartózkodni kell a cukros fajtáktól, na de hogy lehetünk biztosak benne, hogy a cukormentes, 100%-os fajták valóban nem tartalmaznak cukrot? Igazából sehogysem. Sajnos hallottam már olyanról is, hogy a drága, egészséges, préseléssel készült levekhez is hozzáadják a cukorszirupot, így én már csak annak a gyümölcslének hiszek, amit én magam facsarok otthon, a konyhában.
Az italok harmadik nagy csoportja, amit ilyenkor különösen ajanlok, az a teák. Rengeteg fajta tea van, de ilyenkor lehetőleg a koffeinmentes változatokat részesítsük előnyben.
Zöldtea: ezerféle jó hatását hallottuk már, főleg az antioxidáns tartalma miatt került az érdeklődés középpontjába pár éve. Azt kevesebben tudják róla, hogy rendszeres fogyasztása segít a narancsbőr eltüntetésében is, féleg vértisztító és enyhe vízhajtó tulajdonsága miatt. Van koffeintartalma, ha nagyon betartjuk a méregtelenítés szabályait, akkor tartózkodjunk tőle a kúra ideje alatt.
Fehértea: kínaiak kedvelt itala, ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint a zöldtea, de kevesebb benne a koffein, és frissítőbb hatása van. Hozzá kell tennem, hogy a teákban található koffein lassabb felszívódású, mint a kávéban meglévő, így hosszabb ideig biztosít frissességet, és nem terheli meg annyira a szervezetet. A koffein mint olyan viszont mindenképpen vizet von el a szervezetből, tehát célszerű akár a tea mellé is egy pohár vizet is elfogyasztani.
Édeskömény: személyes kedvencem, nagyon érdekes íze van, de nagyon jó a haspuffadás, székrekedés, teltségérzet enyhítésére. Segíti az emésztést.
Borsmenta: kedvelt teája nemcsak frissít, de nagyon hatésos a gyomorgörcsök, gyomorfájdalmak enyhítésében. Méregtelenítés alatt a sok nyers gyümölcsöt nem mindig fogadja hálásan a gyomrunk, ha egy picit begörcsöl, mielőtt gyógyszerhez nyúlnánk, kortyolgassunk el egy csésze mentateát, és segíteni fog.
Kamilla: azt mindenki tudja, hogy gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatással rendelkezik, de azt lehet kevesebben, hogy mindemellett enyhe hashajtó, és erős vértisztító hatása is van. SEgít kíméletesen átpucolni a szervezetet.
Csalán:vízhajtó tea, nagyban segít megtisztítani a veséket, fertőtlenít, és frissességet biztosít. Erős méregtelenítő hatásai miatt segít a bőr tisztításában, különösképpen az arcbőr javul látványosan.
Körömvirág: ennek a növénynek a krémjét sokan ismerik, azt viszont kevesen tudják, hogy belsőleg is alkalmazható a virág forrázata. Szintén az emésztésben segít, enyhe hashajtó hatásai miatt.
Igazából mindenféle tea csak jó hatással van ránk, egyrészt segíti a folyadékbevitelt, másrészt frissítenek. Ajánlom jó szívvel a teakeverékeket, Angliában Detox néven futnak, otthon emésztést elősegítő, illetve méregtelenítő néven. Én megmondom őszintén, az otthoni termékeket keserűnek találtam, de itt Londonban többféle tea van, ami annyira elnyerte a tetszésemet, hogy mindennapjaimban is szívesen fogyasztom őket. Legújabb kedvenc a Twinings Morning Detox teája, ami gyömbért tartalmaz, és így reggel egy frissítő löketet ad.
Nos, a mai napról csak remélni tudom, hogy ugyanolyan jó idő lesz, mint tegnap. Aki teheti, menjen ki a szabadba, nekem csak az iroda ajtóban való ácsorgás marad....
Pá
Sunday, 3 April 2011
Partyk
Sziasztok!
Ma nem a szokásos tudálékos kiselőadást fogjátok olvasni. Ma gyónni fogok!
Aki ismer, az tudja hogy nem vagyok dietetikus. Aki jobban ismer, az tudja azt is, hogy szenvedélyem a táplálkozástudomány. Aki még ennél is jobban ismer, az tudja, hogy London egy dologra megtanított: live your life to the fullest.
Vagyis Élj, Éldd az életed úgy, hogy semmit ne bánj meg, mindent próbálj ki, és ne sétálj el a lehetőségek, a jókedv elől!
Én tegnap így tettem, és egy fergeteges magyar bulira keveredtem, nagyon jól éreztem magam, és sajnos megcsúsztam a méregtelenítésben. Igen, jól hallottátok, alkoholizáltam tegnap. Nem akarom mentegetni magam, nem bántam meg, nagyon jól éreztem magam. Most kicsit szigorítok majd a diétán, és kiheveri a szervezetem. Nem prédikálni akarok itt nektek, inkább iránymutatást szeretnék adni, hogy viselje el jobban a szervezetünk a mindennapi stresszt, és az élet nehézségeit. Nem vagyok szent, én sem örökké tartó méregtelenítésre kárhoztatom magam. Végülis egy életünk van, vigyáznunk kell a testünkre, hogy minél tovább élvezhessük, de vigyáznunk kell a lelkünkre is! Szóval csak élvezzétek az életet, ki hogy tudja, és ne féljetek a botlásoktól, az is része. Én most kimegyek a kertbe, mert kedves barátnőm szülinapját ünnepeljük egy kis grillezéssel. Legyen szép estétek, holnap visszatérek a fejtágítással.
Pá
Ma nem a szokásos tudálékos kiselőadást fogjátok olvasni. Ma gyónni fogok!
Aki ismer, az tudja hogy nem vagyok dietetikus. Aki jobban ismer, az tudja azt is, hogy szenvedélyem a táplálkozástudomány. Aki még ennél is jobban ismer, az tudja, hogy London egy dologra megtanított: live your life to the fullest.
Vagyis Élj, Éldd az életed úgy, hogy semmit ne bánj meg, mindent próbálj ki, és ne sétálj el a lehetőségek, a jókedv elől!
Én tegnap így tettem, és egy fergeteges magyar bulira keveredtem, nagyon jól éreztem magam, és sajnos megcsúsztam a méregtelenítésben. Igen, jól hallottátok, alkoholizáltam tegnap. Nem akarom mentegetni magam, nem bántam meg, nagyon jól éreztem magam. Most kicsit szigorítok majd a diétán, és kiheveri a szervezetem. Nem prédikálni akarok itt nektek, inkább iránymutatást szeretnék adni, hogy viselje el jobban a szervezetünk a mindennapi stresszt, és az élet nehézségeit. Nem vagyok szent, én sem örökké tartó méregtelenítésre kárhoztatom magam. Végülis egy életünk van, vigyáznunk kell a testünkre, hogy minél tovább élvezhessük, de vigyáznunk kell a lelkünkre is! Szóval csak élvezzétek az életet, ki hogy tudja, és ne féljetek a botlásoktól, az is része. Én most kimegyek a kertbe, mert kedves barátnőm szülinapját ünnepeljük egy kis grillezéssel. Legyen szép estétek, holnap visszatérek a fejtágítással.
Pá
Thursday, 31 March 2011
Vegák leszünk!
Sziasztok!
Igen, jól hallottátok, ma a zöldségek és gyümölcsök táborát fogjuk nagyító alá venni.
Igazából nincs mit beszélni róla, méregtelenítésnél minden jöhet minden mennyiségben. Amik nagyon jó hatással vannak a méregtelenítésre az az alma, citrusfélék, bogyós gyümölcsök, körte, szilva, dinnyefélék. Ezeknek magas a rosttartalmuk, vagy a víztartalmuk. A rostok jótékony hatását már számtalanszor leírtam, biztos a könyökötökön jön ki. Igazából csak annyit említenék még meg, hogy a növényi rostok segítenek eltelíteni a gyomrot, ezért később éhezünk meg. Áldásos hatások!
A magas víztartalom segít a veséket tisztítani, ennek hatását elég hamar érezni lehet, miután fél óra alatt harmadszor futottatok ki a mosdóba...Amiket mindenképpen érdemes még belefoglalni az étrendbe, az az ananász, papaya, és a gránátalma. Nagyon magas az antioxidáns tartalmuk, a rosttartalmuk, és a vitamintartalmuk. Fantasztikus ízvilág, érdemes kísérletezni velük. Amit én csinálok minden reggel, az egy gyümölcsturmix. Mindenképpen érdemes egyébként beruházni egy turmixgépbe, sok egyszerű és tápláló ételt lehet elkészíteni. Szóval, én minden reggelt egy gyümölcsturmixal kezdek, függetlenül attól, hogy méregtelenítek vagy nem. Megrohamozom a hűtőt, beledobálok minden gyümölcsöt, felöntöm almalével, vagy egy kis kifacsart grépfruittal, és voilá! Frissítő és vitamindús.
A zöldségek közül a sötétzöldeket szeretjük nagyon ilyenkor, brokkoli, spenót, rucola, magas a vastartalmuk. A gyökérféléket is előnyben kell részesíteni, répa, fehérrépa, karalábé, káposzta, és a szuper cékla. Ha van gyümölcscentrifugánk, nagyon finom és frissítő levet készíthetünk fehérképosztából, céklából, burgonyából, répából, vöröskáposztából és zellerből. Intenzív íze miatt felhígitom ásványvízzel.
TErmészetesen jöhet a saláta minden mennyiségben, amit csak találsz, belevághatsz, én nagyon szeretem a spenótot és a rucolát, valamint az avokádót.
Ami nagyban elősegíti a májregenerálódást, az az articsóka. Én még nem készítettem, csak konzerveset ettem.
És most említeném meg, hogy a konzerves gyümölcsök tabu. Pont azért csinálom tavasszal a méregtelenítést, mert ilyenkor hozzájuthatok rengetegf friss zöldséghez és gyümölcsök. A legjobb, ami a nagyi konyhakertjében terem. Sajna nekem csak a sarki indiai zöldséges jut. :-)
NA drágáim, ma nagyon szép idő van, én pedig nem dolgozom, szóval irány a szabad. Kövessétek ti is példámat, és legyen egy isteni napotok!
Pá
Igen, jól hallottátok, ma a zöldségek és gyümölcsök táborát fogjuk nagyító alá venni.
Igazából nincs mit beszélni róla, méregtelenítésnél minden jöhet minden mennyiségben. Amik nagyon jó hatással vannak a méregtelenítésre az az alma, citrusfélék, bogyós gyümölcsök, körte, szilva, dinnyefélék. Ezeknek magas a rosttartalmuk, vagy a víztartalmuk. A rostok jótékony hatását már számtalanszor leírtam, biztos a könyökötökön jön ki. Igazából csak annyit említenék még meg, hogy a növényi rostok segítenek eltelíteni a gyomrot, ezért később éhezünk meg. Áldásos hatások!
A magas víztartalom segít a veséket tisztítani, ennek hatását elég hamar érezni lehet, miután fél óra alatt harmadszor futottatok ki a mosdóba...Amiket mindenképpen érdemes még belefoglalni az étrendbe, az az ananász, papaya, és a gránátalma. Nagyon magas az antioxidáns tartalmuk, a rosttartalmuk, és a vitamintartalmuk. Fantasztikus ízvilág, érdemes kísérletezni velük. Amit én csinálok minden reggel, az egy gyümölcsturmix. Mindenképpen érdemes egyébként beruházni egy turmixgépbe, sok egyszerű és tápláló ételt lehet elkészíteni. Szóval, én minden reggelt egy gyümölcsturmixal kezdek, függetlenül attól, hogy méregtelenítek vagy nem. Megrohamozom a hűtőt, beledobálok minden gyümölcsöt, felöntöm almalével, vagy egy kis kifacsart grépfruittal, és voilá! Frissítő és vitamindús.
A zöldségek közül a sötétzöldeket szeretjük nagyon ilyenkor, brokkoli, spenót, rucola, magas a vastartalmuk. A gyökérféléket is előnyben kell részesíteni, répa, fehérrépa, karalábé, káposzta, és a szuper cékla. Ha van gyümölcscentrifugánk, nagyon finom és frissítő levet készíthetünk fehérképosztából, céklából, burgonyából, répából, vöröskáposztából és zellerből. Intenzív íze miatt felhígitom ásványvízzel.
TErmészetesen jöhet a saláta minden mennyiségben, amit csak találsz, belevághatsz, én nagyon szeretem a spenótot és a rucolát, valamint az avokádót.
Ami nagyban elősegíti a májregenerálódást, az az articsóka. Én még nem készítettem, csak konzerveset ettem.
És most említeném meg, hogy a konzerves gyümölcsök tabu. Pont azért csinálom tavasszal a méregtelenítést, mert ilyenkor hozzájuthatok rengetegf friss zöldséghez és gyümölcsök. A legjobb, ami a nagyi konyhakertjében terem. Sajna nekem csak a sarki indiai zöldséges jut. :-)
NA drágáim, ma nagyon szép idő van, én pedig nem dolgozom, szóval irány a szabad. Kövessétek ti is példámat, és legyen egy isteni napotok!
Pá
Subscribe to:
Posts (Atom)