Sziasztok!
Ma reggel egy kicsit beszelgessünk a teákról. Egy tea mellett...
A méregtelenítés alatt nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. Én mindenképpen a szénsavmentes ásványvízre szavazok, minden mennyiségben. Érdemes időnként váltogatni a fajtákat, mert különböző ásványianyag tartalommal rendelkeznek, és elég hamar hozzászokik a szervezet egyfajta dózishoz, ami egyes anyagokból túladagoláshoz vezethet, másokból viszont lehet, nem jut be a megfelelő mennyiség.
Másik sarkalatos dolog a különböző gyümölcslevek. Természetesen tartózkodni kell a cukros fajtáktól, na de hogy lehetünk biztosak benne, hogy a cukormentes, 100%-os fajták valóban nem tartalmaznak cukrot? Igazából sehogysem. Sajnos hallottam már olyanról is, hogy a drága, egészséges, préseléssel készült levekhez is hozzáadják a cukorszirupot, így én már csak annak a gyümölcslének hiszek, amit én magam facsarok otthon, a konyhában.
Az italok harmadik nagy csoportja, amit ilyenkor különösen ajanlok, az a teák. Rengeteg fajta tea van, de ilyenkor lehetőleg a koffeinmentes változatokat részesítsük előnyben.
Zöldtea: ezerféle jó hatását hallottuk már, főleg az antioxidáns tartalma miatt került az érdeklődés középpontjába pár éve. Azt kevesebben tudják róla, hogy rendszeres fogyasztása segít a narancsbőr eltüntetésében is, féleg vértisztító és enyhe vízhajtó tulajdonsága miatt. Van koffeintartalma, ha nagyon betartjuk a méregtelenítés szabályait, akkor tartózkodjunk tőle a kúra ideje alatt.
Fehértea: kínaiak kedvelt itala, ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint a zöldtea, de kevesebb benne a koffein, és frissítőbb hatása van. Hozzá kell tennem, hogy a teákban található koffein lassabb felszívódású, mint a kávéban meglévő, így hosszabb ideig biztosít frissességet, és nem terheli meg annyira a szervezetet. A koffein mint olyan viszont mindenképpen vizet von el a szervezetből, tehát célszerű akár a tea mellé is egy pohár vizet is elfogyasztani.
Édeskömény: személyes kedvencem, nagyon érdekes íze van, de nagyon jó a haspuffadás, székrekedés, teltségérzet enyhítésére. Segíti az emésztést.
Borsmenta: kedvelt teája nemcsak frissít, de nagyon hatésos a gyomorgörcsök, gyomorfájdalmak enyhítésében. Méregtelenítés alatt a sok nyers gyümölcsöt nem mindig fogadja hálásan a gyomrunk, ha egy picit begörcsöl, mielőtt gyógyszerhez nyúlnánk, kortyolgassunk el egy csésze mentateát, és segíteni fog.
Kamilla: azt mindenki tudja, hogy gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatással rendelkezik, de azt lehet kevesebben, hogy mindemellett enyhe hashajtó, és erős vértisztító hatása is van. SEgít kíméletesen átpucolni a szervezetet.
Csalán:vízhajtó tea, nagyban segít megtisztítani a veséket, fertőtlenít, és frissességet biztosít. Erős méregtelenítő hatásai miatt segít a bőr tisztításában, különösképpen az arcbőr javul látványosan.
Körömvirág: ennek a növénynek a krémjét sokan ismerik, azt viszont kevesen tudják, hogy belsőleg is alkalmazható a virág forrázata. Szintén az emésztésben segít, enyhe hashajtó hatásai miatt.
Igazából mindenféle tea csak jó hatással van ránk, egyrészt segíti a folyadékbevitelt, másrészt frissítenek. Ajánlom jó szívvel a teakeverékeket, Angliában Detox néven futnak, otthon emésztést elősegítő, illetve méregtelenítő néven. Én megmondom őszintén, az otthoni termékeket keserűnek találtam, de itt Londonban többféle tea van, ami annyira elnyerte a tetszésemet, hogy mindennapjaimban is szívesen fogyasztom őket. Legújabb kedvenc a Twinings Morning Detox teája, ami gyömbért tartalmaz, és így reggel egy frissítő löketet ad.
Nos, a mai napról csak remélni tudom, hogy ugyanolyan jó idő lesz, mint tegnap. Aki teheti, menjen ki a szabadba, nekem csak az iroda ajtóban való ácsorgás marad....
Pá
Thursday, 7 April 2011
Sunday, 3 April 2011
Partyk
Sziasztok!
Ma nem a szokásos tudálékos kiselőadást fogjátok olvasni. Ma gyónni fogok!
Aki ismer, az tudja hogy nem vagyok dietetikus. Aki jobban ismer, az tudja azt is, hogy szenvedélyem a táplálkozástudomány. Aki még ennél is jobban ismer, az tudja, hogy London egy dologra megtanított: live your life to the fullest.
Vagyis Élj, Éldd az életed úgy, hogy semmit ne bánj meg, mindent próbálj ki, és ne sétálj el a lehetőségek, a jókedv elől!
Én tegnap így tettem, és egy fergeteges magyar bulira keveredtem, nagyon jól éreztem magam, és sajnos megcsúsztam a méregtelenítésben. Igen, jól hallottátok, alkoholizáltam tegnap. Nem akarom mentegetni magam, nem bántam meg, nagyon jól éreztem magam. Most kicsit szigorítok majd a diétán, és kiheveri a szervezetem. Nem prédikálni akarok itt nektek, inkább iránymutatást szeretnék adni, hogy viselje el jobban a szervezetünk a mindennapi stresszt, és az élet nehézségeit. Nem vagyok szent, én sem örökké tartó méregtelenítésre kárhoztatom magam. Végülis egy életünk van, vigyáznunk kell a testünkre, hogy minél tovább élvezhessük, de vigyáznunk kell a lelkünkre is! Szóval csak élvezzétek az életet, ki hogy tudja, és ne féljetek a botlásoktól, az is része. Én most kimegyek a kertbe, mert kedves barátnőm szülinapját ünnepeljük egy kis grillezéssel. Legyen szép estétek, holnap visszatérek a fejtágítással.
Pá
Ma nem a szokásos tudálékos kiselőadást fogjátok olvasni. Ma gyónni fogok!
Aki ismer, az tudja hogy nem vagyok dietetikus. Aki jobban ismer, az tudja azt is, hogy szenvedélyem a táplálkozástudomány. Aki még ennél is jobban ismer, az tudja, hogy London egy dologra megtanított: live your life to the fullest.
Vagyis Élj, Éldd az életed úgy, hogy semmit ne bánj meg, mindent próbálj ki, és ne sétálj el a lehetőségek, a jókedv elől!
Én tegnap így tettem, és egy fergeteges magyar bulira keveredtem, nagyon jól éreztem magam, és sajnos megcsúsztam a méregtelenítésben. Igen, jól hallottátok, alkoholizáltam tegnap. Nem akarom mentegetni magam, nem bántam meg, nagyon jól éreztem magam. Most kicsit szigorítok majd a diétán, és kiheveri a szervezetem. Nem prédikálni akarok itt nektek, inkább iránymutatást szeretnék adni, hogy viselje el jobban a szervezetünk a mindennapi stresszt, és az élet nehézségeit. Nem vagyok szent, én sem örökké tartó méregtelenítésre kárhoztatom magam. Végülis egy életünk van, vigyáznunk kell a testünkre, hogy minél tovább élvezhessük, de vigyáznunk kell a lelkünkre is! Szóval csak élvezzétek az életet, ki hogy tudja, és ne féljetek a botlásoktól, az is része. Én most kimegyek a kertbe, mert kedves barátnőm szülinapját ünnepeljük egy kis grillezéssel. Legyen szép estétek, holnap visszatérek a fejtágítással.
Pá
Thursday, 31 March 2011
Vegák leszünk!
Sziasztok!
Igen, jól hallottátok, ma a zöldségek és gyümölcsök táborát fogjuk nagyító alá venni.
Igazából nincs mit beszélni róla, méregtelenítésnél minden jöhet minden mennyiségben. Amik nagyon jó hatással vannak a méregtelenítésre az az alma, citrusfélék, bogyós gyümölcsök, körte, szilva, dinnyefélék. Ezeknek magas a rosttartalmuk, vagy a víztartalmuk. A rostok jótékony hatását már számtalanszor leírtam, biztos a könyökötökön jön ki. Igazából csak annyit említenék még meg, hogy a növényi rostok segítenek eltelíteni a gyomrot, ezért később éhezünk meg. Áldásos hatások!
A magas víztartalom segít a veséket tisztítani, ennek hatását elég hamar érezni lehet, miután fél óra alatt harmadszor futottatok ki a mosdóba...Amiket mindenképpen érdemes még belefoglalni az étrendbe, az az ananász, papaya, és a gránátalma. Nagyon magas az antioxidáns tartalmuk, a rosttartalmuk, és a vitamintartalmuk. Fantasztikus ízvilág, érdemes kísérletezni velük. Amit én csinálok minden reggel, az egy gyümölcsturmix. Mindenképpen érdemes egyébként beruházni egy turmixgépbe, sok egyszerű és tápláló ételt lehet elkészíteni. Szóval, én minden reggelt egy gyümölcsturmixal kezdek, függetlenül attól, hogy méregtelenítek vagy nem. Megrohamozom a hűtőt, beledobálok minden gyümölcsöt, felöntöm almalével, vagy egy kis kifacsart grépfruittal, és voilá! Frissítő és vitamindús.
A zöldségek közül a sötétzöldeket szeretjük nagyon ilyenkor, brokkoli, spenót, rucola, magas a vastartalmuk. A gyökérféléket is előnyben kell részesíteni, répa, fehérrépa, karalábé, káposzta, és a szuper cékla. Ha van gyümölcscentrifugánk, nagyon finom és frissítő levet készíthetünk fehérképosztából, céklából, burgonyából, répából, vöröskáposztából és zellerből. Intenzív íze miatt felhígitom ásványvízzel.
TErmészetesen jöhet a saláta minden mennyiségben, amit csak találsz, belevághatsz, én nagyon szeretem a spenótot és a rucolát, valamint az avokádót.
Ami nagyban elősegíti a májregenerálódást, az az articsóka. Én még nem készítettem, csak konzerveset ettem.
És most említeném meg, hogy a konzerves gyümölcsök tabu. Pont azért csinálom tavasszal a méregtelenítést, mert ilyenkor hozzájuthatok rengetegf friss zöldséghez és gyümölcsök. A legjobb, ami a nagyi konyhakertjében terem. Sajna nekem csak a sarki indiai zöldséges jut. :-)
NA drágáim, ma nagyon szép idő van, én pedig nem dolgozom, szóval irány a szabad. Kövessétek ti is példámat, és legyen egy isteni napotok!
Pá
Igen, jól hallottátok, ma a zöldségek és gyümölcsök táborát fogjuk nagyító alá venni.
Igazából nincs mit beszélni róla, méregtelenítésnél minden jöhet minden mennyiségben. Amik nagyon jó hatással vannak a méregtelenítésre az az alma, citrusfélék, bogyós gyümölcsök, körte, szilva, dinnyefélék. Ezeknek magas a rosttartalmuk, vagy a víztartalmuk. A rostok jótékony hatását már számtalanszor leírtam, biztos a könyökötökön jön ki. Igazából csak annyit említenék még meg, hogy a növényi rostok segítenek eltelíteni a gyomrot, ezért később éhezünk meg. Áldásos hatások!
A magas víztartalom segít a veséket tisztítani, ennek hatását elég hamar érezni lehet, miután fél óra alatt harmadszor futottatok ki a mosdóba...Amiket mindenképpen érdemes még belefoglalni az étrendbe, az az ananász, papaya, és a gránátalma. Nagyon magas az antioxidáns tartalmuk, a rosttartalmuk, és a vitamintartalmuk. Fantasztikus ízvilág, érdemes kísérletezni velük. Amit én csinálok minden reggel, az egy gyümölcsturmix. Mindenképpen érdemes egyébként beruházni egy turmixgépbe, sok egyszerű és tápláló ételt lehet elkészíteni. Szóval, én minden reggelt egy gyümölcsturmixal kezdek, függetlenül attól, hogy méregtelenítek vagy nem. Megrohamozom a hűtőt, beledobálok minden gyümölcsöt, felöntöm almalével, vagy egy kis kifacsart grépfruittal, és voilá! Frissítő és vitamindús.
A zöldségek közül a sötétzöldeket szeretjük nagyon ilyenkor, brokkoli, spenót, rucola, magas a vastartalmuk. A gyökérféléket is előnyben kell részesíteni, répa, fehérrépa, karalábé, káposzta, és a szuper cékla. Ha van gyümölcscentrifugánk, nagyon finom és frissítő levet készíthetünk fehérképosztából, céklából, burgonyából, répából, vöröskáposztából és zellerből. Intenzív íze miatt felhígitom ásványvízzel.
TErmészetesen jöhet a saláta minden mennyiségben, amit csak találsz, belevághatsz, én nagyon szeretem a spenótot és a rucolát, valamint az avokádót.
Ami nagyban elősegíti a májregenerálódást, az az articsóka. Én még nem készítettem, csak konzerveset ettem.
És most említeném meg, hogy a konzerves gyümölcsök tabu. Pont azért csinálom tavasszal a méregtelenítést, mert ilyenkor hozzájuthatok rengetegf friss zöldséghez és gyümölcsök. A legjobb, ami a nagyi konyhakertjében terem. Sajna nekem csak a sarki indiai zöldséges jut. :-)
NA drágáim, ma nagyon szép idő van, én pedig nem dolgozom, szóval irány a szabad. Kövessétek ti is példámat, és legyen egy isteni napotok!
Pá
Monday, 28 March 2011
Rostos élet
Sziasztok!
Az elmúlt 2 napban több érdekes cikket olvastam a rostokról, illetve magam is kipróbáltam néhány újdonságot. Úgy döntöttem, elidőzök még náluk egy kicsit, főleg mivel új köretfajtákat kellett bevonnom az étrendembe, a kenyér és a tészta pótlására, illetve mivel bár imádom, de nem ehetek állandóan barna rizst.
Már említettem, miért fontos a rostbevitel növelése a méregtelenítés alatt, de azt is meg kell említenem, hogy az állandó étrendbe miért fontos beépíteni. Nemcsak hogy a bélfalak takarításánál van szerepük, de a vércukor és a koleszterin szintjét is kedvezően befolyásolják.
Biztos éreztétek már, hogy miután tésztát vagy kenyeret ettetek, félóra múlva ugyanúgy farkaséhesek voltatok. Ez azért van, mert a finomított liszt nem tejes értékű szénhidrát. Ez azt jelenti, hirtelen megemeli a vércukorszintedet, majd ugyanolyan gyorsan le is süllyed. Olyan, mintha egy adrenalinlöketet kaptál volna, csak cukorról van szó. Ez egyáltalán nincs jó hatással a szervezetedre, olyan energiaforrásokra van szükséged, amely fokozatosan emeli a vércukorszintedet, és azt lehetőség szerint egy szinten tartja. Így nem leszel farkaséhes, és az ingadozás nem terheli meg a szervezeted. Biztos hallottál már az alacsony GI indexű élelmiszerekről, egész diéták épültek erre, de a mindennapi étrendben is hasznosnak bizonyultak.
A Wellness Cafe honlapján olvastam néhány érdekes gabonafajától, amelyeket szeretnék most megosztani veletek, ezáltal izgalmas alternatívát kínálva az uncsi rizs-tészta-krumpli köretek mellé.
Az első a hazánkban is gyakori és elfogadott köles. Alacsony GI indexe révén nem emeli a vércukor és koleszterinszintet drasztikusan. Egyetlen lúgosító gabonafajta, és nagyon könnyen emészthető. Vízben megfőzve kiváló köret, de tejjel főzve kásaként is nagyon finom.
Következő a bulgur vagy törökbúza. Én személyesen nem próbáltam még ki, de ennek is sokfajta felhasználási módja ismert, édes és sós változata egyaránt. Szintén rendkívül alacsony a GI indexe.
Hasonló gabonaféle a kuszkusz, amely gyakorlatilag búzatöret, de mivel nincs finomítva, ezért teljes értékű szénhidrátnak számít. Hidegen vagy melegen, édesen vagy sósan szintén ezerféle változata ismert. Főzni nem kell, a vele kevert más összetevők nedvességét szívja magába, mint például egy uborkás-paradicsomos salátánál.
Egy régóta kedvelt és használt fajta még a hajdina, amiről biztos hallottatok már, igazából nem is gabona, hanem egy keserűfű fajta magja. Nagyon magas a rutén tartalma, ami egy vízben oldódó antioxidáns. Nagyszemű, piramis alakú, vízben főzve tökéletesen helyettesíti a tarhonyát vagy a nokedlit.
És elérkeztünk az én új kedvencemhez, a quinoa-hoz. Már az inkák is felfedezték áldásos hatásait, kedvelt eledelük volt. Apró magok, vízben főzve kell elkészíteni, semleges íze miatt kiváló köret. Rendkívül magas tápanyagtartalma van.
Mind az öt gabonafajta csodálatos élelmiszer. Bátran kísérletezzetek vele, fantasztikus receptötleteket lehet találni, próbáljátok ki a kedvent lapomat, a mindmegette.hu-t. Méregtelenítés ideje alatt kerüljétek a bulgurt és a kuszkuszt, mivel glutént tartalmaznak, de a többi fajta mehet minden mennyiségben,
Apró célokat tűzzetek ki, minden héten próbáljátok ki valamelyiket, amit a későbbi állandó étrend részévé már könnyebben tehetünk.
Na drágáim, mára ennyi, holnap folytatjuk!
Pá
Az elmúlt 2 napban több érdekes cikket olvastam a rostokról, illetve magam is kipróbáltam néhány újdonságot. Úgy döntöttem, elidőzök még náluk egy kicsit, főleg mivel új köretfajtákat kellett bevonnom az étrendembe, a kenyér és a tészta pótlására, illetve mivel bár imádom, de nem ehetek állandóan barna rizst.
Már említettem, miért fontos a rostbevitel növelése a méregtelenítés alatt, de azt is meg kell említenem, hogy az állandó étrendbe miért fontos beépíteni. Nemcsak hogy a bélfalak takarításánál van szerepük, de a vércukor és a koleszterin szintjét is kedvezően befolyásolják.
Biztos éreztétek már, hogy miután tésztát vagy kenyeret ettetek, félóra múlva ugyanúgy farkaséhesek voltatok. Ez azért van, mert a finomított liszt nem tejes értékű szénhidrát. Ez azt jelenti, hirtelen megemeli a vércukorszintedet, majd ugyanolyan gyorsan le is süllyed. Olyan, mintha egy adrenalinlöketet kaptál volna, csak cukorról van szó. Ez egyáltalán nincs jó hatással a szervezetedre, olyan energiaforrásokra van szükséged, amely fokozatosan emeli a vércukorszintedet, és azt lehetőség szerint egy szinten tartja. Így nem leszel farkaséhes, és az ingadozás nem terheli meg a szervezeted. Biztos hallottál már az alacsony GI indexű élelmiszerekről, egész diéták épültek erre, de a mindennapi étrendben is hasznosnak bizonyultak.
A Wellness Cafe honlapján olvastam néhány érdekes gabonafajától, amelyeket szeretnék most megosztani veletek, ezáltal izgalmas alternatívát kínálva az uncsi rizs-tészta-krumpli köretek mellé.
Az első a hazánkban is gyakori és elfogadott köles. Alacsony GI indexe révén nem emeli a vércukor és koleszterinszintet drasztikusan. Egyetlen lúgosító gabonafajta, és nagyon könnyen emészthető. Vízben megfőzve kiváló köret, de tejjel főzve kásaként is nagyon finom.
Következő a bulgur vagy törökbúza. Én személyesen nem próbáltam még ki, de ennek is sokfajta felhasználási módja ismert, édes és sós változata egyaránt. Szintén rendkívül alacsony a GI indexe.
Hasonló gabonaféle a kuszkusz, amely gyakorlatilag búzatöret, de mivel nincs finomítva, ezért teljes értékű szénhidrátnak számít. Hidegen vagy melegen, édesen vagy sósan szintén ezerféle változata ismert. Főzni nem kell, a vele kevert más összetevők nedvességét szívja magába, mint például egy uborkás-paradicsomos salátánál.
Egy régóta kedvelt és használt fajta még a hajdina, amiről biztos hallottatok már, igazából nem is gabona, hanem egy keserűfű fajta magja. Nagyon magas a rutén tartalma, ami egy vízben oldódó antioxidáns. Nagyszemű, piramis alakú, vízben főzve tökéletesen helyettesíti a tarhonyát vagy a nokedlit.
És elérkeztünk az én új kedvencemhez, a quinoa-hoz. Már az inkák is felfedezték áldásos hatásait, kedvelt eledelük volt. Apró magok, vízben főzve kell elkészíteni, semleges íze miatt kiváló köret. Rendkívül magas tápanyagtartalma van.
Mind az öt gabonafajta csodálatos élelmiszer. Bátran kísérletezzetek vele, fantasztikus receptötleteket lehet találni, próbáljátok ki a kedvent lapomat, a mindmegette.hu-t. Méregtelenítés ideje alatt kerüljétek a bulgurt és a kuszkuszt, mivel glutént tartalmaznak, de a többi fajta mehet minden mennyiségben,
Apró célokat tűzzetek ki, minden héten próbáljátok ki valamelyiket, amit a későbbi állandó étrend részévé már könnyebben tehetünk.
Na drágáim, mára ennyi, holnap folytatjuk!
Pá
Saturday, 26 March 2011
Husifélék
Jó estét!
Ma a ragadozóknak kedvezek, hiszen a fehérjéket fogom nagyító alá venni. Húsokat, húspótlókat, stb. Azt már említettem, hogy tejtermékeket nem fogyaszthatunk az kúra időtartama alatt, de az egyéb fehérjéket szabad. Ilyen például a tojás, a szárnyas húsok, halak, babfélék. Szóját ugye nem használhatunk, így a szójatej is kimarad. De ha valaki nagyon tejre vágyik, vagy valamilyen étel elkészítéséhez tejre van szüksége, meleg szívvel ajánlom a rizstejet és a mandulatejet. Én csak zabkásához használom, de isteni íze van így!
Én húsimádó vagyok. Nagyon örültem, amikor rátaláltam arra a diétára, amely viszonylag hosszabb távon is fenntartható, jelen esetben 4 hétig, mert tartalmaz egy csekély mennyiségű húst is, mégpedig szárnyast. Én konkrétan most a pulykára esküszöm, valószínűleg mivel Londonban élve könyékig vagyok a csirkével. Mindazonáltal javasolnám, hogy mérsékeljük heti 2 adagra vagy iktassunk be egy hetet, amikor egyáltalán nem eszünk húst.
És elérkeztünk a halakhoz. A WHO szerint heti 2 adag Omega 3 zsírsavakban gazdag tengeri halat kell fogyasztani. Ez csökkenti a koleszterinszintet, tisztítja az erek falát, és táplálékot biztosít agysejtjeink számára. Ennél fogva minden méregtelenítés szerves részét képezi. Mármint ami nem répaléről és puffasztott riszről szól 3 napon át. Na az nem méregtelenítés. Az szimpla önkínzás.
Nos drágáim, ennyit a fehérjékről, és a mai napról.
Holnap folyt. köv.
Jóéjt!
Ma a ragadozóknak kedvezek, hiszen a fehérjéket fogom nagyító alá venni. Húsokat, húspótlókat, stb. Azt már említettem, hogy tejtermékeket nem fogyaszthatunk az kúra időtartama alatt, de az egyéb fehérjéket szabad. Ilyen például a tojás, a szárnyas húsok, halak, babfélék. Szóját ugye nem használhatunk, így a szójatej is kimarad. De ha valaki nagyon tejre vágyik, vagy valamilyen étel elkészítéséhez tejre van szüksége, meleg szívvel ajánlom a rizstejet és a mandulatejet. Én csak zabkásához használom, de isteni íze van így!
Én húsimádó vagyok. Nagyon örültem, amikor rátaláltam arra a diétára, amely viszonylag hosszabb távon is fenntartható, jelen esetben 4 hétig, mert tartalmaz egy csekély mennyiségű húst is, mégpedig szárnyast. Én konkrétan most a pulykára esküszöm, valószínűleg mivel Londonban élve könyékig vagyok a csirkével. Mindazonáltal javasolnám, hogy mérsékeljük heti 2 adagra vagy iktassunk be egy hetet, amikor egyáltalán nem eszünk húst.
És elérkeztünk a halakhoz. A WHO szerint heti 2 adag Omega 3 zsírsavakban gazdag tengeri halat kell fogyasztani. Ez csökkenti a koleszterinszintet, tisztítja az erek falát, és táplálékot biztosít agysejtjeink számára. Ennél fogva minden méregtelenítés szerves részét képezi. Mármint ami nem répaléről és puffasztott riszről szól 3 napon át. Na az nem méregtelenítés. Az szimpla önkínzás.
Nos drágáim, ennyit a fehérjékről, és a mai napról.
Holnap folyt. köv.
Jóéjt!
Friday, 25 March 2011
Szabad a pálya!
Jó estét mindenkinek!
Reggel csodálatos "kis" szösszenetet írtam ide nektek az ehető ételekről, de sajnos abban a pillanatban, amikor postolni akartam, megszűnt az internetem létezni. Ennek következtében kisebbfajta idegrohamot kaptam, illteve majdnem elkéstem munkából. :-)
Úgy döntöttem, a kevesebb több elvét fogom alkalmazni, ée egy postban csak egyfélét írok le. Szóval szóljon ez a mai a szénhidrátok győzelmének.
A nagy mumus. Mindenki, aki fogyni akar, még a száján sem ejti ki ezt a csúnya szót! De nem felejtsük el, hogy itt és most nem a fogyás a fő cél, hanem a nagytakarítás. És erre a legjobb dolog a rostbevitel fokozása. Azt már említettem, hogy búzalisztet nem lehet fogyasztani, és szóját sem. Az alternatív megoldások viszon egyben kitűnő rostforrások is. Zab,rozs, kukorica, köles, bulgur, quinoa, barnarizs, szinthe láthatóak bennük a rostszálak, ezek takarítják le a beleid falára rárakódott salakanyagot, amiből, valljuk be, van elég. Ne féljetek hát tőlük, bátran próbáljátok ki őket, kísérletezzetek kedvetekre. Én magam már csak ritkán eszek kenyeret, kiváltottam zabkeksszel, rozsszeletekkel, abonettel, puffasztott rizzsel. Tehát nekem ez a váltás nem volt gond. Szóval most a reggelim általában a következőképpen zajlik: zabkeksz vagy rozskeksz humusszal, vagy avokádókrémmel, vagy pedig zabkésa rizstejben főzve, mézzel. A reggeli szénhidrátot én így biztosítom, ezzel a napi ajánlott rostbevitel felét meg is ejtem.
Srácok, jó éjszakát, holnap folytatom a fehérjékkel!
Pá
Reggel csodálatos "kis" szösszenetet írtam ide nektek az ehető ételekről, de sajnos abban a pillanatban, amikor postolni akartam, megszűnt az internetem létezni. Ennek következtében kisebbfajta idegrohamot kaptam, illteve majdnem elkéstem munkából. :-)
Úgy döntöttem, a kevesebb több elvét fogom alkalmazni, ée egy postban csak egyfélét írok le. Szóval szóljon ez a mai a szénhidrátok győzelmének.
A nagy mumus. Mindenki, aki fogyni akar, még a száján sem ejti ki ezt a csúnya szót! De nem felejtsük el, hogy itt és most nem a fogyás a fő cél, hanem a nagytakarítás. És erre a legjobb dolog a rostbevitel fokozása. Azt már említettem, hogy búzalisztet nem lehet fogyasztani, és szóját sem. Az alternatív megoldások viszon egyben kitűnő rostforrások is. Zab,rozs, kukorica, köles, bulgur, quinoa, barnarizs, szinthe láthatóak bennük a rostszálak, ezek takarítják le a beleid falára rárakódott salakanyagot, amiből, valljuk be, van elég. Ne féljetek hát tőlük, bátran próbáljátok ki őket, kísérletezzetek kedvetekre. Én magam már csak ritkán eszek kenyeret, kiváltottam zabkeksszel, rozsszeletekkel, abonettel, puffasztott rizzsel. Tehát nekem ez a váltás nem volt gond. Szóval most a reggelim általában a következőképpen zajlik: zabkeksz vagy rozskeksz humusszal, vagy avokádókrémmel, vagy pedig zabkésa rizstejben főzve, mézzel. A reggeli szénhidrátot én így biztosítom, ezzel a napi ajánlott rostbevitel felét meg is ejtem.
Srácok, jó éjszakát, holnap folytatom a fehérjékkel!
Pá
Thursday, 24 March 2011
Akupunktúra
Sziasztok!
Túl vagyok az első méregtelenítő akupunktúrán. Na nem ez volt az életemben az első, már sok kezelésen túl vagyok, épp ezért esküszöm áldásos hatásaira. Mindig felfrissülve távozom a kedves kínai hölgytől, halk relaxációs zene, kis masszázs a végére, szóval szuper, mindenkinek ajánlom. A hatását szinte azonnal éreztem, végig zugyborgott a hasam, dolgoztak a kis beleim. :-) Elnézést a fogalmazásért, de itt látom, hogy egyből hat.
A méregtelenítés alatt egyébként is ajánlatos terápiás kezeléseket alkalmazni, masszázs, akupunktúra, fényterápia, aromaterápia, bármi jöhet. A lényeg, hogy szellemileg is felfrissüljünk, relaxáljunk, kicserélődjünk.
Itt említeném meg a testmozgást is. Nem javaslom, hogy bárki ilyenkor próbálja meg lefutni a félmaratont, vagy átúszni a Balatont. Enyhébb változatként javaslom a Pilatest, jógát, egy kisebb biciklizést, jó nagy sétákat, úszást, laza teniszezést, és bármit, ami nem megterhelő, és főleg szabad levegőn történik! Élvezzétek ki a napsütést!
Készüljetek, holnap jon a wish list, vagyis a zöld lámpás élelmiszerek listája!
Jó éjszakát!
Túl vagyok az első méregtelenítő akupunktúrán. Na nem ez volt az életemben az első, már sok kezelésen túl vagyok, épp ezért esküszöm áldásos hatásaira. Mindig felfrissülve távozom a kedves kínai hölgytől, halk relaxációs zene, kis masszázs a végére, szóval szuper, mindenkinek ajánlom. A hatását szinte azonnal éreztem, végig zugyborgott a hasam, dolgoztak a kis beleim. :-) Elnézést a fogalmazásért, de itt látom, hogy egyből hat.
A méregtelenítés alatt egyébként is ajánlatos terápiás kezeléseket alkalmazni, masszázs, akupunktúra, fényterápia, aromaterápia, bármi jöhet. A lényeg, hogy szellemileg is felfrissüljünk, relaxáljunk, kicserélődjünk.
Itt említeném meg a testmozgást is. Nem javaslom, hogy bárki ilyenkor próbálja meg lefutni a félmaratont, vagy átúszni a Balatont. Enyhébb változatként javaslom a Pilatest, jógát, egy kisebb biciklizést, jó nagy sétákat, úszást, laza teniszezést, és bármit, ami nem megterhelő, és főleg szabad levegőn történik! Élvezzétek ki a napsütést!
Készüljetek, holnap jon a wish list, vagyis a zöld lámpás élelmiszerek listája!
Jó éjszakát!
Subscribe to:
Posts (Atom)